Pozor! Na Moste SNP na vás číha nebezpečenstvo!

Autor: Boris Stoklas | 2.6.2013 o 13:34 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1041x

Tohtoročná zima zasiahla nepriaznivo všetky možné oblasti. Svoje si odniesli stavby, vegetácia i komunikácie. Neušetrila ani oceľovú konštrukciu Mosta SNP v Bratislave. Nie len cesty, ale i chodníky a trasy pre chodcov si odniesli po zime svoju daň. Ukážkovým príkladom je chodník a jeho ocelová základňa na Moste SNP, presnejšie jeho ľavá pešia strana v smere od Starého mesta do Petržalky.

Pešia trasa je poškodená na niekoľkých miestach, pričom najzávažnejšie poškodenie sa javí priamo na začiatku chodníka, na strane staromestského brehu Dunaja. Na toto poškodenie upozornila už aj nemenovaná bratislavská tlač. Magistrát zatiaľ nepodnikol ani len to najjednoduchšie možné opatrenie, obchádzku po pravej strane mosta, cez cyklotrasu, kým odstráni závadu. Naposledy som osobne navštívil  toto miestov piatok, 31.5., aby som sa ubezpečil, že netreba na túto poruchu chodníka viac upozorňovať. Na moje sklamanie, trasa je stále verejne prístupná a nič neupozorňuje na prehnitú plochu o veľkosti približne 1 x 0,5 m a dieru vedľa, cez ktorú je vidieť parkujúce taxíky pod mostom.

Tento úsek sledujem približne od januára, diera bola spočiatku len miestom s popraskaným asfaltovým povrchom. Vzhľadom na to, že popraskaný asfaltový povrch prepúšťa vodu, a tým, že mostom dennodenne prejde množstvo ľudí (turistov, Bratislavčanov a neraz, napriek vedľa vyhradenej trase, korčuliarov a cyklistov) sa asfalt vytratil, rozmrvil a voda tak mala voľnú cestu k železnému základu chodníka. Ako sa asfalt vytrácal z tejto diery som mal možnosť vidieť na vlastné oči niekedy v marci, keď kus asfaltu padol zo spodu mosta vedľa vyhradenej plochy pre taxíky.

Ak si teda vážite svoj život, zvolte radšej obchádzku cez cyklotrasu po pravej strane mosta, kým magistrát mesta Bratislavy nepodnikne nevyhnutné opatrenia pre bezpečnosť tohto úseku. Po vysedávajúcich smradľavých bezdomovcoch a polepených stenách mosta, pribudol aj tento životunebezpečný prechod na druhý breh Dunaja ku "skvelým vizitkám" nášho hlavného mesta. Nejeden turista všimnúci si túto hnilú dieru isto zakrúti hlavou nad neschopnosťou našich úradníkov a zástupcov občanov našej republiky riešiť závažné problémy a nedostatky.

Diera-SME2.jpg

Diera na Moste SNP straší chodcov. (Foto: Boris Stoklas, 31.5. 2013)

Diera-SME.jpg

Detailný záber na dieru v konštrukcii Mosta SNP. Cez menšiu dieru vpravo je vidieť chodník vedúci k prechodu pre chodcov a výjazd taxíkov. (Foto: Boris Stoklas, 31.5. 2013)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?